Manowakuometr: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia pneumatyki
 
Linia 1: Linia 1:
Manowakuometr to urządzenie służące do pomiaru ciśnienia, które na jednej tarczy wskazuje jednocześnie ciśnienie większe od ciśnienia atmosferycznego (otoczenia) jak i ciśnienie mniejsze od ciśnienia otoczenia. [https://pneumatig.eu/manometry/manowakuometry.html Manowakuometry] wykorzystywane są tam gdzie może pojawić się próżnia. Tego typu urządzenia pomiarowe często są bardzo precyzyjne i pokazują nawet najmniejsze wahania ciśnienia.
+
[https://pneumatig.eu/manometry/manowakuometry.html Manowakuometr] to urządzenie służące do pomiaru ciśnienia, które na jednej tarczy wskazuje jednocześnie ciśnienie większe od ciśnienia atmosferycznego (otoczenia) jak i ciśnienie mniejsze od ciśnienia otoczenia. Manowakuometry wykorzystywane są tam gdzie może pojawić się próżnia. Tego typu urządzenia pomiarowe często są bardzo precyzyjne i pokazują nawet najmniejsze wahania ciśnienia.
  
 
== Zobacz też ==
 
== Zobacz też ==

Aktualna wersja na dzień 08:32, 16 mar 2022

Manowakuometr to urządzenie służące do pomiaru ciśnienia, które na jednej tarczy wskazuje jednocześnie ciśnienie większe od ciśnienia atmosferycznego (otoczenia) jak i ciśnienie mniejsze od ciśnienia otoczenia. Manowakuometry wykorzystywane są tam gdzie może pojawić się próżnia. Tego typu urządzenia pomiarowe często są bardzo precyzyjne i pokazują nawet najmniejsze wahania ciśnienia.

Zobacz też

Wakuometr, Manometr